Підручники онлайн
Головна arrow Кримінологія arrow Кримінологія (Ю.Ф.Іванов., О.М.Джужа) arrow 7.5. Поняття кримінологічної інформації
Партнери

Авторські реферати,
дипломні та курсові роботи

Предмети
Аграрне право
Адміністративне право
Банківське право
Господарське право
Екологічне право
Екологія
Етика та Естетика
Житлове право
Журналістика
Земельне право
Інформаційне право
Історія держави і права
Історія економіки
Історія України
Конкурентне право
Конституційне право
Кримінальне право
Кримінологія
Культурологія
Менеджмент
Міжнародне право
Нотаріат
Ораторське мистецтво
Педагогіка
Податкове право
Політологія
Порівняльне правознавство
Право інтелектуальної власності
Право соціального забезпечення
Психологія
Релігієзнавство
Сімейне право
Соціологія
Судова медицина
Судові та правоохоронні органи
Теорія держави і права
Трудове право
Філософія
Філософія права
Фінансове право
Цивільне право
Цивільний процес
Юридична деонтологія


7.5. Поняття кримінологічної інформації

7.5. Поняття кримінологічної інформації

   Достовірність наукового дослідження в кримінології може проявити себе тільки на основі збору, опрацювання, аналізу й інтерпретації різноманітної інформації про рівень, структуру, динаміку, характер і географію злочинності, криміногенний контингент, криміногенні та антикриміногенні фактори, результати роботи державних органів і громадських організацій щодо запобігання цим протиправним явищам у нашому суспільстві.
   Під кримінологічною інформацією розуміють сукупність відомостей про злочинність, її причини й умови, про особу злочинця, шляхи та заходи запобігання правопорушенням, про діяльність правоохоронних органів та інших суб'єктів профілактичної діяльності.
   До кримінологічної інформації висувається низка вимог: повнота, точність, достовірність, корисність, оптимальність, своєчасність.
   Повнота інформації означає, що явище, яке вивчається, повинно бути охарактеризоване з усіх боків у визначених просторово-часових межах.
   Точність характеризує ступінь деталізації інформації, адекватне відображення її оригіналу.
   Достовірність (репрезентативність) інформації - це об'єктивно правильне відображення якогось явища, котре свідчить, що злочинність виникає внаслідок дії як суб'єктивних, так і об'єктивних причин.
   Оптимальність інформації означає, що в ній міститься така кількість відомостей, які дають можливість отримати правильне уявлення про стан злочинності й пов'язані з нею явища, розібратися в суті проблеми й прийняти раціональне рішення.
   Зіставність (стабільність) інформації полягає в зборі однотипних відомостей за єдиною програмою, що протягом однакових періодів часу дає можливість їх класифікувати, порівнювати, робити обґрунтовані висновки.
   Своєчасність (оперативність) полягає у швидкому отриманні, обробці та використанні відомостей для практичних рекомендацій.
   Доступність кримінологічної інформації означає відкритість її для суспільства, можливості публікації в засобах масової інформації способів і видів вчинення злочинів з метою запобігання таким ситуаціям у майбутньому.

 
< Попередня   Наступна >