Підручники онлайн
Головна arrow Кримінологія arrow Кримінологія (Ю.Ф.Іванов., О.М.Джужа) arrow 11.3. Діяльність підрозділів по боротьбі з незаконним обігом наркотиків
Партнери

Авторські реферати,
дипломні та курсові роботи

Предмети
Аграрне право
Адміністративне право
Банківське право
Господарське право
Екологічне право
Екологія
Етика та Естетика
Житлове право
Журналістика
Земельне право
Інформаційне право
Історія держави і права
Історія економіки
Історія України
Конкурентне право
Конституційне право
Кримінальне право
Кримінологія
Культурологія
Менеджмент
Міжнародне право
Нотаріат
Ораторське мистецтво
Педагогіка
Податкове право
Політологія
Порівняльне правознавство
Право інтелектуальної власності
Право соціального забезпечення
Психологія
Релігієзнавство
Сімейне право
Соціологія
Судова медицина
Судові та правоохоронні органи
Теорія держави і права
Трудове право
Філософія
Філософія права
Фінансове право
Цивільне право
Цивільний процес
Юридична деонтологія


11.3. Діяльність підрозділів по боротьбі з незаконним обігом наркотиків

11.3. Діяльність підрозділів по боротьбі з незаконним обігом наркотиків

   Підрозділи по боротьбі з незаконним обігом наркотиків виявляють фактори, що зумовлюють незаконний обіг наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.
   Уживають заходів щодо усунення причин й умов, які сприяють вчиненню правопорушень у сфері нелегального обігу наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів.
   Ці ж підрозділи вносять необхідні пропозиції щодо усунення причин й умов нелегального обігу наркотиків організаціям, підприємствам, установам.
   Здійснюють виступи в трудових колективах, навчальних закладах, у засобах масової інформації (пресі, радіо, на телебаченні) з роз'ясненням правових наслідків немедичного вживання наркотичних засобів і психотропних речовин.
   Вони проводять планові відпрацювання закладів, підприємств й організацій, діяльність яких пов'язана з виробництвом або використанням наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, а також житлового сектора, гуртожитків, місць дозвілля, де є осередки немедичної наркотизації, та вживають інших заходів, зумовлених результатами аналізу оперативної ситуації в окресленій сфері.
   Інформують населення про стан оперативної ситуації у сфері нелегального обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, причини й умови, що цьому сприяють, зокрема й про криміногенну роль байдужого ставлення громадян до фактів незаконного культивування снодійного маку та коноплі, виробництва й підпільної торгівлі наркотичними засобами, психотропними речовинами та прекурсорами, немедичної наркотизації загалом й особами, які ведуть антисуспільний спосіб життя зокрема.
   Звертають увагу батьків на характерні ознаки, що свідчать про початок наркотичної залежності підлітків, виготовлення та вживання ними наркотичних або психотропних речовин, технічні засоби їх маскування, форми й методи впливу на останніх з метою схилення їх до добровільного здавання наркотичних засобів і психотропних речовин, звернення до медичних закладів за допомогою в лікуванні від наркозалежності.
   Беруть участь у діяльності навчальних центрів при наркологічних закладах для освоєння навичок профілактичної антинаркотичної роботи серед дітей та молоді.
   Такі підрозділи здійснюють індивідуальну профілактику стосовно осіб, які незаконно вживають наркотичні засоби чи психотропні речовини.
   Здійснюють роботи виховного характеру з метою переконання в необхідності добровільної відмови від вживання наркотиків.
   Організовують і застосовують правові методи профілактики до осіб, які скоїли незначні правопорушення, пов'язані зі зберіганням наркотичних засобів у невеликих розмірах з послідовною реалізацією відмови такої особи від цієї діяльності.

 
< Попередня   Наступна >