Підручники онлайн
Партнери

Авторські реферати,
дипломні та курсові роботи

Предмети
Аграрне право
Адміністративне право
Банківське право
Господарське право
Екологічне право
Екологія
Етика та Естетика
Житлове право
Журналістика
Земельне право
Інформаційне право
Історія держави і права
Історія економіки
Історія України
Конкурентне право
Конституційне право
Кримінальне право
Кримінологія
Культурологія
Менеджмент
Міжнародне право
Нотаріат
Ораторське мистецтво
Педагогіка
Податкове право
Політологія
Порівняльне правознавство
Право інтелектуальної власності
Право соціального забезпечення
Психологія
Релігієзнавство
Сімейне право
Соціологія
Судова медицина
Судові та правоохоронні органи
Теорія держави і права
Трудове право
Філософія
Філософія права
Фінансове право
Цивільне право
Цивільний процес
Юридична деонтологія


ТРАДИЦІЙНЕ СУСПІЛЬСТВО

ТРАДИЦІЙНЕ СУСПІЛЬСТВО

   У світі ще чимало народів, які зберігають традиційний уклад життя (згадайте основні риси традиційного суспільства). Окремі, уже нечисленні народи і племена схильні до дуже древніх форм громадської організації. Наприклад, племена кадарів у Південній Індії як і раніше займаються збиральництвом: значну частину року вони проводять у тривалих походах за лісовими продуктами. Але сьогодні це вже скоріше екзотика.
   У більшості країн так званого третього світу (згадайте, які держави і народи охоплюються цим поняттям) основною галуззю економіки залишається сільське господарство, у ньому зайнята переважна частина населення. Зберігся в ряді регіонів і властивий традиційному суспільству тісний зв'язок людини з первинним колективом, групою - родом, сім'єю, кастою, релігійною громадою. Іншою стороною такої солідарності виступає прагнення відокремитися від чужинців. Так, у багатьох африканських країнах існують десятки етнічних груп, між якими нерідко спалахують прямі зіткнення, що ведуть до численних людських жертв.
   У той же час держави і народи, що зберегли багато рис доіндустріальних цивілізацій, вже істотно відрізняються від традиційних суспільств минулого. Як відомо, у таких суспільствах виробництво орієнтоване головним чином на задоволення безпосередніх потреб, а не на продаж. Сьогодні майже всі країни інтегровані у світову економіку і значна частина сільськогосподарської продукції, створювана в країнах третього світу, виробляється для продажу на світовому ринку. Навіть уже згадуване плем'я кадарів збирає не їстівні коріння, а плоди, які у даний момент користуються великим попитом на світовому ринку; у їхнє життя також увійшли товарно-грошові відносини.
   Традиційне і нове вигадливим чином переплітається в житті окремих народів. Ось як описують життя сучасних аборигенів, тобто корінних жителів, Австралії деякі дослідники: "Тисячі австралійців відмовляються від стандартних жител на користь тимчасових будівель, не користуються багатьма предметами фабричного виробництва. Але попри все те вони опановують... цілком сучасними методами господарювання. Не вважають потрібним відмовлятися від ліків. На полювання їздять нерідко в автомобілях і з рушницями, на рибну ловлю відправляються в моторних човнах".
   Що ж призвело до таких змін у традиційних суспільствах, які ще три століття назад визначали соціальний вигляд людства і вважалися символом його стабільності? Як головну причину дослідники називають індустріалізацію.

 
< Попередня   Наступна >