Підручники онлайн
Партнери

Авторські реферати,
дипломні та курсові роботи

Предмети
Аграрне право
Адміністративне право
Банківське право
Господарське право
Екологічне право
Екологія
Етика та Естетика
Житлове право
Журналістика
Земельне право
Інформаційне право
Історія держави і права
Історія економіки
Історія України
Конкурентне право
Конституційне право
Кримінальне право
Кримінологія
Культурологія
Менеджмент
Міжнародне право
Нотаріат
Ораторське мистецтво
Педагогіка
Податкове право
Політологія
Порівняльне правознавство
Право інтелектуальної власності
Право соціального забезпечення
Психологія
Релігієзнавство
Сімейне право
Соціологія
Судова медицина
Судові та правоохоронні органи
Теорія держави і права
Трудове право
Філософія
Філософія права
Фінансове право
Цивільне право
Цивільний процес
Юридична деонтологія


Ремонт приватизованого житла

Ремонт приватизованого житла

   Відповідно до п. 4 ст. 2 Закону України “Про приватизацію державного житлового фонду”, компенсація за непроведений ремонт надається власниками державного житлового фонду за рахунок коштів, передбачених на його проведення, наймачам одноквартирних будинків і квартир багатоквартирних будинків, якщо вони виявили бажання виконати ремонт власними силами або за власні кошти за наступною компенсацією.
   Право на одержання компенсації за непроведений ремонт мають тільки наймачі, які виявили бажання приватизувати займане житло, де вони мешкають, у будинках, включених в установленому порядку до планів ремонту.
   Розмір компенсації визначається затвердженим кошторисом на ремонт будинку в цінах, що діють на період виконання ремонту.
   У багатоквартирних будинках ремонт власними силами наймачів або за їхні кошти з виплатою належної компенсації може бути здійснений за згодою всіх наймачів будинку. Компенсація розподіляється за ремонт між наймачами пропорційно загальній площі квартир, які вони займають.
   Якщо затвердженою проектно-кошторисною документацією передбачено ремонт окремих квартир багатоквартирного будинку, згода всіх наймачів на проведення ремонту власними силами або за власні кошти з наступною компенсацією не обов’язкова.
   Компенсація сплачується наймачам квартир (будинків) після проведення ремонту та оформлення з участю представника власника будинку відповідного акта, що засвідчує виконання всіх робіт в обсягах, визначених проектно-кошторисною документацією.
   Порядок участі в організації та фінансуванні ремонту приватизованих жилих будинків їх колишніх власників
   Відповідно до п. 7 ст. 10 Закону України “Про приватизацію державного житлового фонду” колишні власники багатоквартирних будинків (виконкоми-місцевих Рад, місцеві державні адміністрації у містах Києві та Севастополі, підприємства, організації, установи, в повному господарському віданні або оперативному управлінні яких вони перебували) зобов’язані брати участь у роботах, пов’язаних з ремонтом, потреба в якому виникла після приватизації квартир. Обсяг цих робіт визначається кількістю приватизованих квартир будинку і строком його експлуатації від закінчення будівництва або реконструкції до проведення першого ремонту після приватизації.
   Якщо в будинку приватизовано кілька квартир і їхні власники не виявили бажання створити товариство (об’єднання) власників квартир, то кожний власник квартири укладає з власником будинку договір про участь у витратах на утримання (обслуговування та ремонт) будинку та прибудинкової території. Договором визначається розмір щомісячних внесків власником квартири на розрахунковий рахунок власника будинку на майбутні ремонти. За таких умов перший після приватизації та наступні ремонти будинку здійснюються власником будинку незалежно від строку його експлуатації.
   Якщо в будинку приватизовано частину квартир і їхні власники створили товариство (об’єднання) співвласників квартир, між товариством (об'єднанням) і власником неприватизованих квартир (співвласником будинку) укладається угода про спільне володіння жилим будинком і пайову участь у витратах на утримання будинку та прибудинкової території. При цьому згідно з розміром частки володіння будинком визначається уповноважений співвласник, на якого покладаються обов’язки замовника, пов’язані з утриманням і будинку та прибудинкової території. Угодою визначається розмір щорічних зборів коштів, що проводить товариство (об’єднання) співвласників квартир на майбутні ремонти будинків. Ці кошти накопичуються на розрахунковому рахунку товариства (об’єднання).
   Якщо в будинку приватизовано не всі квартири, при проведенні і першого після приватизації будинку ремонту колишній власник будинку (теперішній співвласник) зобов’язаний взяти участь у фінансуванні вартості ремонту приватизованої квартири. Розмір частки і визначається виходячи з вартості ремонту приватизованої частини будинку. Вартість ремонту неприватизованої частини будинку фінансується його власником у повному обсязі.
   Якщо у будинку приватизовані всі квартири, колишній його власник фінансує проведення тільки першого після приватизації ремонту.
   Розмір щорічних внесків власників квартир на ремонт будинку встановлюється власником будинку, угодою співвласників будинку і не повинен бути меншим за розмір витрат на ремонт будинків, встановлений для державного житлового фонду.
   Перший після приватизації ремонт будинку має носити комплексний характер, тобто має включати виконання необхідних робіт, пов’язаних з усуненням виявлених при обстеженні несправностей і пошкоджень усіх елементів будинку.
   До переліку робіт, що підлягають виконанню при проведенні першого ремонту, включаються роботи, спрямовані на підвищення рівня благоустрою будинку та прибудинкової території, встановлення технічного обладнання, якого не вистачає, поліпшення експлуатаційних показників будинку (заміна плоских суміщених покрівель на шатрові, утеплення окремих ділянок стін тощо).
   До складу робіт, що виконуються при здійсненні першого ремонту, не включаються роботи, пов’язані з ремонтом квартир, виконання яких входить в обов’язки власників і наймачів квартир.
   Обстеження будинків, які потребують першого після приватизації ремонту та складання проектно-кошторисної документації на його проведення, покладається на відповідні проектні організації. В обстеженні будинку зобов’язані брати участь представники власників, співвласників будинку та колишнього власника будинку.
   При нестачі накопичених товариством (об’єднанням) співвласників квартир коштів на виконання передбачених кошторисом робіт з урахуванням встановленої частки витрат колишнього власника будинку, власники квартир покривають вказану нестачу або переглядають та перезатверджують склад і обсяг робіт, пов’язаних з ремонтом будинку.

 
< Попередня   Наступна >