Підручники онлайн
Головна arrow Історія держави і права arrow Матеріали з навчального предмету "Історія держави і права" arrow Лист козацького полковника Верлана до писаря Волковича, де повідомляється про похід козаків на Кам'янець, Броди та Збараж (липень 1734 р.)
Партнери

Авторські реферати,
дипломні та курсові роботи

Предмети
Аграрне право
Адміністративне право
Банківське право
Господарське право
Екологічне право
Екологія
Етика та Естетика
Житлове право
Журналістика
Земельне право
Інформаційне право
Історія держави і права
Історія економіки
Історія України
Конкурентне право
Конституційне право
Кримінальне право
Кримінологія
Культурологія
Менеджмент
Міжнародне право
Нотаріат
Ораторське мистецтво
Педагогіка
Податкове право
Політологія
Порівняльне правознавство
Право інтелектуальної власності
Право соціального забезпечення
Психологія
Релігієзнавство
Сімейне право
Соціологія
Судова медицина
Судові та правоохоронні органи
Теорія держави і права
Трудове право
Філософія
Філософія права
Фінансове право
Цивільне право
Цивільний процес
Юридична деонтологія


Лист козацького полковника Верлана до писаря Волковича, де повідомляється про похід козаків на Кам'янець, Броди та Збараж (липень 1734 р.)

Лист козацького полковника Верлана до писаря Волковича, де повідомляється про похід козаків на Кам'янець, Броди та Збараж (липень 1734 р.)

   Мій вельмимилостивий пане... добродію! Довідавшись, ваша милість, про щасливе здоров'я добродія і добробут пана і добродія нашого, я дуже втішився. Доношу до вашого відома моєму добродійові про ясновельможного князя його милості сандомирського воєводу, пана і добродія нашого, який вирушає з його милістю королем Фрідріхом під Кам'янець, а ми з-під Збаража повинні вирушити під Станіслав, і разом - під Кам'янець...
   Доношу, ваша милість, моєму панові добродійові, що ми мали під Кам'янцем сутички з поляками, які відібрали наш обоз, убито кільканадцять візників, а в нашому товаристві ми всі здорові; убито, рахуючи з візниками, двадцять чотирьох чоловік з товариства війська польського, рейтарів і панських прислужників - сорок три. Це наше щастя, що була сутичка в болотах кременецьких. Броди взято без ніякого опору. Збараж ми взяли облогою і здобули без жертв.
   Верлан, полковник військ охотницької кінноти.

 
< Попередня   Наступна >