Підручники онлайн
Головна arrow Історія держави і права arrow Матеріали з навчального предмету "Історія держави і права" arrow Місцеве Положення про поземельний устрій селян, оселених на поміщицьких землях в губерніях: Київській, Подільській і Волинській (19 лютого 1861 р.)
Партнери

Авторські реферати,
дипломні та курсові роботи

Предмети
Аграрне право
Адміністративне право
Банківське право
Господарське право
Екологічне право
Екологія
Етика та Естетика
Житлове право
Журналістика
Земельне право
Інформаційне право
Історія держави і права
Історія економіки
Історія України
Конкурентне право
Конституційне право
Кримінальне право
Кримінологія
Культурологія
Менеджмент
Міжнародне право
Нотаріат
Ораторське мистецтво
Педагогіка
Податкове право
Політологія
Порівняльне правознавство
Право інтелектуальної власності
Право соціального забезпечення
Психологія
Релігієзнавство
Сімейне право
Соціологія
Судова медицина
Судові та правоохоронні органи
Теорія держави і права
Трудове право
Філософія
Філософія права
Фінансове право
Цивільне право
Цивільний процес
Юридична деонтологія


Місцеве Положення про поземельний устрій селян, оселених на поміщицьких землях в губерніях: Київській, Подільській і Волинській (19 лютого 1861 р.)

Місцеве Положення про поземельний устрій селян, оселених на поміщицьких землях в губерніях: Київській, Подільській і Волинській (19 лютого 1861 р.) (Витяг)

   3. Громадська земля, височайше затверджена правилами 26 травня 1847 і 29 грудня 1848 року, яка визнана незмінною і недоторканною, залишається в попередньому її розмірі, в постійному користуванні тимчасово зобов'язаних селян кожної сільської громади за визначені в цьому Положенні повинності.
   4. Якщо з часу надання чинності височайше затверджених правил 1847 року громадська земля в будь-якому маєтку була зменшена в загальному її складі, то селянам дозволяється, як при перевірці на місці уставної грамоти..., так і потім, на протязі шести років від затвердження цього Положення клопотатися у мирового посередника про повернення в їх користування громадської землі, що відійшла від них...
   5. Клопотання про повернення в користування селян громадської землі, що надійшла від них, приймається тільки тоді, коли воно пред'явлено усією сільською громадою... і коли воно засновано на безумовному показанні дійсного зменшення кількості громадської землі після введення в дію височайше затверджених правил 1847 року.
   14. Поміщик ні в якому разі не зобов'язаний збільшувати затверджений за селянами... громадський наділ новими до нього прирізками з панської землі...
   38. Громадська земля поділяється на корінний і додатковий наділ...
   39. До складу корінного наділу входять: 1) вся придатна земля, яка є під селянською садибною осілістю...; 2) ділянки польової... землі, що є в користуванні піших дворів; 3) крім того, з польової землі, що є в користуванні тяглових хазяїв, зараховується до корінного наділу, на кожний з тяглових дворів, по одній ділянці, яка дорівнює тому наділові, що встановлений в маєтку для піших дворів.
   40. Уся громадська земля, яка є в користуванні селян, крім корінного наділу, становить наділ додатковий...
   151. За десятину польової землі (як корінного, так і додаткового наділу)... призначається повинність: при відбуванні іздельної повинності -чоловічими пішими днями, а при відбуванні оброку грошима в такому розмірі:
   в 1-й місцевості з десятини 20 днів або    3 крб. 30 коп.
   в 2-й _"_ _"_ 20-"- -"- 3 крб. 10 коп.
   в 3-й _"_ _"_ 16 -"- -"-2 крб. 70 коп.
   в 4-й _"_ _"_ 15 -"- -"-2 крб. 50 коп.
   в 5-й _"_ _"_ 13 -"- -"-2 крб.
   в 6-й _"_ _"_ 12 -"- -"-2 крб.
   в 7-й _"_ _"_ 9,5-"- -"- 1крб. 60 коп.
   в 8-й _"_ _"_ 9,5 -"- -"- 1крб. 50 коп.
   в 9-й _"_ _"_ 8,5-"- -"- 1крб. 35 коп.
   233. Садибні ділянки, викуплені домохазяями і належні їм на правах власності, продаються на покриття недоїмок з торгів, і виручена сума, що залишилась після покриття недоїмки, видається домохазяям.

 
< Попередня   Наступна >